Hodowla przepiórek
Hodowla przepiórek
O HODOWLI
Hodowla przepiórek
Pomieszczenia dla przepiórek
Żywienie
Zapotrzebowanie przepiórek na paszę
Lęgi przepiórek
Wychów piskląt
Jak rozróżnić samca od samicy
Ogrzewanie młodych po wylęgu
Choroby przepiórek
Przepiórki a kulinaria
Dzikie przepiórki na wolności
Odmiany przepiórek
Oferta
Kontakt
Regulamin
Przepiorki.pl » Hodowla przepiórek » Żywienie

Żywienie

     Bogactwo wszelkiego rodzaju pasz i dodatków paszowych odbija się korzystnie na możliwości hodowli profesjonalnych jak i hodowców amatorów. Nie ma najmniejszych problemów z zakupem pasz odpowiednich do hodowli przepiórek.
Karmienie przepiórek.
Woliera dla przepiórek z widocznym systemem pojenia i układem karmideł.


     Dorosłe przepiórki zjadają dziennie około 25 g mieszanki suchej - sypkiej lub granulatu. W prowadzonych licznych badaniach uzyskano różne dane co do ilości karmy spożywanej przez ptaki dorosłe i w okresie wzrostu. Jednak zuzycie paszy na przeliczeniowy 1 kilogram przyrostu masy ciała wynosiło od nieco ponad 3 kg. W jednym przypadku współczynnik ten przekroczył nawet 5kg, jednak tak znaczne różnice w zużyciu paszy wynikają najpewniej z odmiennego zabezpieczania karmideł przed niszczeniem paszy przez ptaki, które mają szczególnie silnie rozwinięty instynkt grzebania i rozrzucania paszy.

     Mniejsza liczba danych dotyczy zużycia karmy na produkcję jaj. Według doświadczeń zużycie karmy w. stosunku do treści jaj wynosi 1 : 3. Inne dane wskazują na zużycie 3 - 5 kg paszy na produkcję 1 kg jaj.